Haber

İçişleri Bakanı Yerlikaya, Erzincan’daki faciayla ilgili dehşete düşüren detayları açıkladı!

Flaş Haber…Erzincan’ın İliç ilçesinde altın madeninin bulunduğu geniş alanda heyelan meydana geldi.

Heyelanın ardından bölgeye Erzincan, Erzurum, Sivas, Rize, Malatya, Giresun, Diyarbakır, Tokat ve Tunceli’den ekipler sevk edildi.

NTV yayınına telefonla bağlanan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, olayın ardından maden sahasında nüfus sayımı yapıldığını ve 667 işçiden 9’undan haber alınamadığını söyledi.

400 İŞÇİYLE ARAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Heyelanın meydana geldiği bölgede 400 personel ile arama kurtarma çalışmaları yürütülüyor.

Olayla ilgili İliç Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldı.

Kazayı araştırmak üzere 3 başmüfettiş ve 1 müfettiş görevlendirildi.

OPERATÖR FİRMA AÇIKLAMA YAPTI

Madenin işletmecisi Anagold adlı şirket de heyelanla ilgili açıklama yaptı.

“Yaşadığımız bu zorlu dönemde en büyük önceliğimizin çalışanlarımızın ve yüklenicilerimizin sağlığı ve güvenliği olduğunu bir kez daha hatırlatmak isteriz.”Açıklamada şöyle denildi: “Anagold acil müdahale ekiplerine ve AFAD birimlerine yapılan acil bildirimin hemen ardından olayın yaşandığı bölgede gerekli güvenlik tedbirleri alınarak, tüm müdahaleler için hızlı bir şekilde harekete geçildi.”kelimeler kullanıldı.

Açıklamada, “Bu trajik olayın etkilerini en aza indirmek için gerekli tüm adımları atmaya devam ederken, olayın derhal aydınlatılması için tüm kaynaklarımızı seferber edeceğiz.”Söylendi.

ERDOĞAN, ERZİNCAN VALİSİNDEN BİLGİ ALDI

Konuya ilişkin İletişim Başkanlığından yapılan açıklamada: “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Erzincan’ın İliç ilçesindeki altın madeninde meydana gelen heyelan hakkında Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu’dan bilgi aldı. Vali Aydoğdu, kayıp kişilerin bulunması için başlatılan arama kurtarma çalışmalarının son durumunu Cumhurbaşkanı Erdoğan’a aktardı. “ifadelere yer verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu