Haber

Karşıyaka forması giyen basketbolcular depremzedelerin yardımına koştu

Merkez üssü Kahramanmaraş olan 10 ilde büyük yıkım ve can kaybına neden olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler tüm Türkiye’yi boğarken, Karşıyaka’da yardım seferberliği başladı. SporKulübün temelleri atılıyor.

Karşıyaka Belediyesi’nin desteğiyle Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu’nda kurulan yardım toplama merkezine Karşıyakalılar ve vatandaşlar akın etmeye devam ederken, Türkiye Sigorta Basketbol Büyük Ligi’nde mücadele eden Pınar Karşıyakalı oyuncular Kenan Sipahi ve Mert Celep de destek verdi. kampanya. Kenan ve Mert, toplanan malzemelerin deprem bölgesine gönderilmesine yardımcı oldu.

Karşıyaka yöneticileri, yöneticileri, altyapı oyuncuları ve aileleri ilk günden itibaren çalışmalara destek oluyor. İlk 2 günde toplanan taraftarlar ve vatandaşlar, 11 tır, 56 tır dolusu yiyecek, su, giyim malzemesi, kışlık ayakkabı, bot, bere, eldiven, atkı, battaniye, ısıtıcı, hijyen malzemesi, çocuk bezi, el feneri, şarj aleti, oyuncak ile gönderdi. deprem bölgesine ilaç. Salondaki yardım merkezi sabah 10.00-22.00 saatleri arasında çalışırken, Karşıyaka yönetimi taraftarlara teşekkür ederken, diğer İzmir kulüpleri Göztepe, Altay, Altınordu ve Menemen FK’nın yardım toplama merkezlerine sosyal medyadan davetiye gönderdi. yardım malzemelerini Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu’na ulaştıramayanlar için. adresini verdi. DEPREMDE ŞEHİT ACISI Türkiye’yi sarsan depremlerde Karşıyaka taraftarı Eren Taşkın (20) da şehit oldu. Hatay’da askerliğini yaparken Karşıyaka’ya aşık olan ve depreme yakalanan Taşkın’ın cenazesi Bostanlı Beşikçioğlu Camii’ndeki cenaze töreninin ardından toprağa verildi. Yeşil-kırmızılı kulüp, “Kulübümüze gönül vermiş ve askerliğini Hatay’da yapmakta olan Piyade Eren Taşkın’ın Kahramanmaraş merkezli ülkemizi derinden yaralayan depremde şehit olduğunu derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. birçok ilde büyük kayıplara neden oldu.Deprem ve sarsıntıda hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.”

pamukovahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu