Haber

Kayseri’de arkadaşlarını gasp ettiği iddia edilen 3 sanığa hapis cezası

Kayseri’de arkadaşlarını kaçırıp 2 gün alıkoyduğu iddia edilen 2 kadın 3 sanık 6’şar yıl 8’er ay hapis cezasına çarptırıldı.

1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada diğer suçtan tutuklu sanıklar MP ve HK, tutuksuz yargılanan F.Ö ve müşteki Ü.T. sanık avukatları hazır bulundu.

Müvekkil UT ifadesinde araç alım satım işinde aracı olduğunu, sanıkları tanıdığını, 30 Ağustos 2021 tarihinde Gültepe Parkı’nda bulunduğu sırada sanıkların araçla kendisine geldiklerini söyledi.

Sanıklardan HK’nin silah zoruyla araca bindirilerek bir eve götürüldüğünü ve 2 gün burada tutulduğunu öne süren Ü.T, şunları söyledi:

“Eve geldiğimde beni bağladılar. Beni arayıp telefonumu aldılar. Cüzdanımda para olmadığını görünce geri verdiler. Borç alıp kendilerine araba almamı istediler. Kabul etmeyince boş bir kağıt getirip imzala dediler, “Bir kişi bana tekme tokat attı. Daha sonra babama telefonla ulaşmanın bir yolunu buldum ve pozisyon aldım. Babam polisle geldi ve beni kurtardı. Sanıklardan şikayetçiyim, cezalandırılmalarını istiyorum.”

Duruşma savcısı, mütalaasına göre, “hürriyetten yoksun bırakma” ve “nitelikli yağma” suçlarından yargılanan üç sanığın delil yetersizliğinden beraatini talep etti.

Sanık milletvekili savunmasında, olay günü eve geldiğini ve yalan beyanda bulunduğunu öne sürerek müştekinin beraatini talep etti.

Sanıklardan HK suçlamaları kabul etmezken, F.Ö. Öte yandan müştekiyi tanımadığını belirterek beraatini talep etti.

Mahkeme heyeti sanıklar MP, HK ve F.Ö’ye “hürriyetten yoksun bırakma” suçundan 3 yıl 4 ay, her bir “nitelikli yağma” kabahatinden 3 yıl 4 ay hapis cezası verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu